Miejsca Inspiracji w Lublinie - wybrane... przeze mnie?

lublin miasto inspiracji logotyp rightbehindthekitchen.blogspot.com

Dzień jak każdy inny. Pracuję. Koleżanka przekazuje mi jeden z odebranych telefonów - "jakaś Pani z urzędu do Ciebie" - do mnie, z urzędu? Kilka zwrotów grzecznościowych na początek rozmowy oraz między innymi "przyznam szczerze - wyguglowałam Pana..." I co się okazało? Zaproszono mnie do Komisji w III. Edycji Programu Miejsca Inspiracji. Napiszę wprost - poczułem się wyróżniony i w pewien sposób doceniony - prawdopodobnie za dotychczasowy, króciutki gastrocałokształt i te inne poboczne tematy gdyż "...nie tylko o kuchni". A że nierzadko tego doświadczam często, to tym bardziej jest to nagroda, za którą ogromnie dziękuję! Ale do rzeczy...


... naszym (komisji) pośrednim zadaniem było ocenienie obiektów z branży HoReCa, które zakwalifikowały się do Programu. W trakcie spotkań wszystkich członków Komisji w nominowanym podmiocie odbywały się prezentacje miejsc (w tym degustacja oferty gastronomicznej, prezentacja usług podstawowych i uzupełniających, omówienie dotychczasowej działalności, w tym realizowanych inicjatyw i 
autorskich pomysłów wdrażanych przez podmiot).

Ostatecznym calem było wyłonienie 7 z 11 obiektów stricte restauracyjno-kawiarnianych oraz 3 z 5 z branży hotelarskiej.  

Nasze oceny w 5-stopniowej skali dotyczyły:
- atrakcyjności estetycznej miejsca zarówno tej zewnętrznej jak i wewnętrznej, oryginalności,
- oferty gastronomicznej (atrakcyjność graficzna menu, estetyki i smaku podawanych dań oraz powiązanie oferty z regionem).

Ponadto oceniane były dodatkowo elementy wyróżniające podmiot na tle konkurencji, realizacje wydarzeń, które przybliżają gościom podmiotu Lublin, współpraca z innymi instytucjami. Jeśli w ofercie podmiotu reprezentant komisji dostrzegł coś, co należało dodatkowo docenić, mógł przyznać ekstra punkty. 

Obiekty hotelarskie oceniane były jak typowe restauracje ale dodatkowo oceny komisji dotyczyły: recepcji hotelu, wystroju pokoi, oryginalności, schludności, komfortu poruszania się po obiekcie czy choćby nawiązania do miasta Lublin.

Jak mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, Miejsca Inspiracji to wysoka jakość usług, wiedza o Lublinie przekazywana przez obsługę, gwarancja gościnnego przyjęcia, bliższe poznanie miasta oraz charakterystyczna dla Lublina kameralna atmosfera. Prezydent dodaje również, że współpraca z podmiotami z branży HoReCa stanowi dla nas niezwykle ważną rolę w budowaniu pozytywnych doświadczeń z miastem. 

Główne korzyści dla pomiotów uczestniczących w Programie:
- prawo korzystania z prestiżowego hasła „Uczestnik Programu Miejsce Inspiracji” (przez okres 2 lat),
- oznaczenie lokalu podświetlanym kasetonem Мiejsce Inspiracji,
- udział w szkoleniach dla pracowników wraz ze zwiedzaniem najważniejszych atrakcji w Lublinie,
- spotkania bezpośrednie z organizatorami najważniejszych wydarzeń miejskich,
- otrzymywanie cotygodniowego newslettera z najważniejszymi wydarzeniami w mieście,
- bieżące dostarczanie materiałów promocyjnych o mieście Lublin wraz z udostępnieniem stojaka ekspozycyjnego,
- organizacja wspólnych eventów, wpisujących się w klimat i profil działalności danego partnera programu,
- wspólne wydawnictwa promocyjne,
i wiele więcej...

Uczestnicy III edycji programu Miejsca Inspiracji

Obiekty hotelowe:
Apartementy Kamienica Muzyków
Hotel AGIT Congress & Spa
Hotel Ilan

Obiekty restauracyjne:
Akwarela Cafe
Irish Pub u Szewca
Kawiarnia i Księgarnia Między Słowami
Kawiarnia. Restauracja. Piekarnia. Trybunalska
Restauracja 16 Stołów
Restauracja Kardamon
Restauracja Żydowska Mandragora

lublin miasto inspiracji logotyp rightbehindthekitchen.blogspot.com
źródło: mmlublin.pl


Post Scriptum
Ogromnie dziękuję wszystkim osobom reprezentującym odwiedzane przez komisję miejsca. A dziękuję przede wszystkim za gościnę, miłe towarzystwo, pyszne jedzenie, opowieści o swoich pasjach i doświadczeniach związanych z prowadzeniem trudnego biznesu gastronomiczno-hotelarskiego. Bez względu na to czy dany podmiot otrzymał to wyróżnienie czy też nie warto stale doskonalić się i być częścią tego pięknego miasta jakim jest Lublin. Byłbym chamem i prostakiem gdybym nie podziękował pozostałym członkom Komisji oraz Paniom z Biura Marketingu Urzędu Miasta Lublin za sympatyczne i pełne inspiracji spotkania w ramach prac Komisji.

  

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz