Lublin Restaurant Week po raz pierwszy

Restaurant Week Lublin 2016 Ambasadorzy Dawid Furmanek mEATing blog blogger kulinarny warsztaty i pokazy kulinarne studio gastronomiczne doradztwo gastro dla restauracji HoReCa

Jak to jest możliwe, że rusza już szósta edycja Restaurant Week w Polsce... a w Lublinie jest to dopiero pierwsze wydarzenie pod tym szyldem? No nic, chyba osoby zainteresowane lubelską gastronomią wiedzą, że Lubelszczyzna nie jest łatwym terenem... Aczkolwiek nie można zarzucić lubelskim restauratorom otwartości na nowinki i trendy kulinarne. Niemniej jednak wpis jest o ciekawej akcji, która na szczęście wkroczyła/wkracza do Lublina, a mnie zaproszono do bycia ambasadorem tej akcji właśnie w pięknym i smacznym Lublinie.

Lublin Restaurant Week po raz pierwszy w Lublinie


Restaurant Week - o co chodzi?

Jak podają organioatorzy tego wydarzenia - "mieszkańcy Lublina będą mieli okazję spróbowania trzydaniowego doświadczenia restauracyjnego (przystawka, danie główne, deser) w festiwalowej cenie 39 zł, czyli znacznie poniżej codziennej ceny takiego menu."

Dodam, że często gęsto są to pozycje, które na co dzień nie widnieje w menu restauracji biorących udział w akcji. Niemniej jednak szefowie kuchni mają i tak okazję pokazać co mogą pysznego przygotować dla swoich gości. Restauracje biorące udział w Restaurant Week często przygotowują nie jedną ale dwie opcje menu na czas tego wydarzenia.

Restaurant Week 2016 - temat przewdoni

Pozwolę sobie przytoczyć opis motywu przewodniego tej edycji, ponieważ uważam, że organizatorzy zgrabnie to ujęli:

"Tematem przewodnim najbliższego Festiwalu Najlepszych Restauracji jest hasło "Kwitnąca scena restauracyjna", pod którym kryje się zdumiewający rozkwit polskiej gastronomii ostatnich lat - mnogość nowych i zaskakujących konceptów kulinarnych, wielki powrót świeżych i lokalnych składników, a także odwaga Restauratorów i Szefów Kuchni (...) Im wszystkim dedykujemy wiosenną edycję Festiwalu."

A jak organizatorzy postrzegają Lublin w kontekście tego kulinarnego wydarzenia?"
Lublin to "Brama Unii Europejskiej na Wschód", stolica Polski Wschodniej i zarazem największe miasto na wschodzie Polski. Bogata historia oraz położenie na skrzyżowaniu kultur znacząco wpłynęły na jego rozwój społeczno - kulturowy, co wyraźnie widać także w zróżnicowaniu lokalnej sceny restauracyjnej, gdzie najnowsze trendy gastronomiczne komponują się z rodzimymi tradycjami."

Poniższa grafika przedstawia restauracje, które zdecydowały się wziąć udział w pierwszej edycji Lublin Restaurant Week.

Restaurant Week Lublin 2016 Ambasadorzy Dawid Furmanek mEATing blog blogger kulinarny warsztaty i pokazy kulinarne studio gastronomiczne doradztwo gastro dla restauracji HoReCa

Z kolei ta infografika pokazuje podsumowanie dotychczasowej działalności Restaurant Week w Polsce.


Restaurant Week - jak to działa?

1. Wchodzicie na srtonę https://restaurantweek.pl/
2. Wybieracie miasto - w naszym przypadku oczywiście Lublin
3. Wybieracie restaurację / restauracje, której menu / których menu chcielibyście spróbować
4. Przeglądacie oferowane menu
5. Klikacie przycisk Rezerwuj
6. Określacie liczbę gości
7. Wybieracie menu dla każdej osoby
8. Wybieracie dzień degustacji i godzinę
9. Klikacie Dalej
10. Możecie następnie wspomóc dzieciaki, a właściwie akcję Szkoła Na Widelcu Grześka Łapanowskiego, przekazując 1 zł na tą akcję
11. Zakładacie nowe konto lub logujecie się do konta już założonego, np. za pomocą Fecebooka
12. Przechodzicie do podsumowania
13. Po sprawdzeniu zamówienia, udajecie się do systemu płatności on-line, gdzie uiszczacie 39 zł za jedną osobę
14. Na maila powinniście dostać potwierdzenie rezerwacji
15. W razie problemów, zajrzyjcie do działu FAQ https://restaurantweek.pl/faq/
16. Po Waszej wizycie możecie wejść na swoje konto na stronie https://restaurantweek.pl/ i wypełnić ankietę dotyczącą Waszej wizyty, udzielając tym samym informacji zwrtonej na temat Waszych doznań

Podsumowując. Cieszę się, że takie akcji pojawiają się w końcu w Lublinie. Cieszę się z tego, że mieszkańcy Lubelszczyzny będą mogli spróbować ciekawych potraw w miejscach, które mogli zazwyczaj omijać, bo wydawało im się, że w danym lokalu może być na przykład za drogo. 

No i chyba najważniejsze - Lublin Restaurant Week po raz pierwszy odbędzie się w dniach 1-10 kwietnia 2016 r. Jako ambasador tego wydarzenia w Lublinie, zapraszam do degustacji i krytycznej oceny tego, co nam zaoferują lubelskie restauracje! :)


Po jeszcze więcej informacji odsyłam na strony:
Oficjalna strona wydarzenia - https://restaurantweek.pl/
Oficjalny Fan Page Restaurant Week - https://www.facebook.com/RestaurantWeekPolska/?fref=ts
Wydarzenie na Facebooku Lublin restaurant Week - https://www.facebook.com/events/1855480948011860/

PS
Oby więcej tego typu kulinarnych akcji w Lublinie!


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz