Cała Polska myje ręce!

Kampania społeczna "Cała Polska myje ręce!"

Zastanawialiście się kiedyś jak ważne jest mycie rąk, jak często to robimy, kiedy o tym zapominamy albo po prostu z niedbalstwa olewamy temat higieny?! W 2014 r. ruszyła kampania społeczna "Cała Polska myje ręce", której celem jest zmobilizowanie i uświadomienie Polaków jak ważne jest dbanie o higienę rąk. Fajna akcja, więc dlaczego by jej nie promować dalej.

Kampania społeczna "Cała Polska myje ręce!"


Niemal każdy z nas uważa, że mycie rąk to czynność prosta dla każdego, że nie da się robić tego źle. Tak nie jest. Owszem, większość osób dba o higienę swoich dłoni, ale nie robi tego jednak w sposób właściwy. Zapominamy o umyciu rąk przed posiłkiem lub myciu produktów przed zjedzeniem. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest tak prosta, jak proste jest mycie rąk. Wydaje się, że przecież potrafimy i robimy to zawsze kiedy trzeba! W tym miejscu warto wspomnieć, że podczas gotowania i spożywania posiłków wielu z nas nie pamięta o uprzednim umyciu rąk lub produktów. Wszelkie nasze czynności kulinarne powinny rozpoczynać się od czynności dokładnego mycia rąk! Sprawa banalna, a jednak nie każdy się do tego stosuje. Błąd! 

Higiena rąk to sprawa niezwykle istotna. W konsekwencji zaniedbania czystości swoich dłoni możemy zostać zaatakowani przez wirusy i choroby, szczególnie jamy ustnej. Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę z powagi problemu. Na szczęście, zauważył to zespół „Zatroskanych”, który ruszył z projektem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska myje ręce”, dokładnie 15 października 2014 r., w światowy dzień mycia rąk. Celem kampanii jest uświadamianie ludzi jak ważna jest higiena osobista. Zespół „Zatroskanych” dąży do uświadomienia jak największej liczby Polaków, aby dbali o czystość swoich dłoni, a tym samym o swoje zdrowie. Członkowie kampanii podejmują wiele działań, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Swoje poczynania zaczynają od najmłodszych. W tym celu prowadzone są przede wszystkim lekcje pokazowe w wielu szkołach, polegające na połączeniu części teoretycznej z praktyczną. Na zajęciach dzieci uczą się prawidłowego sposobu mycia rąk zgodnie z zasadami World Health Organization: WHO. Pokazy w szkołach to nie tylko nauka ale również dobra zabawa, którą zapewniają im brandhero kampanii, bakterie Janusz i Zenon, ułatwiające dzieciom zrozumienie problemu. Mimo iż lekcje odbywały się szczególnie w szkołach warszawskich, kampania swoje działania na szeroką skalę prowadzi na kontach social mediów takich: Facebook, Instagram, YouTube, Twitter czy Pinterest. Na każdym z tych kanałów znajdują się fotorelacje, video, memy lub inne treści i informacje odnoszące się do działalności kampanii.

Przed jedzeniem lub gotowaniem, obowiązkowo zajrzyj na fejsa, gdzie znajdziesz instrukcję prawidłowo mycia rąk WHO, a następnie bierz się do pracy! Nie zapominaj jak ważna jest higiena rąk i zadbaj o swoje zdrowie. 

Kampanię znajdziecie na Instagramie przy użyciu #myjemyrece 
A oto link, pod którym znajdziecie więcej informacji o szerokim wachlarzu działań kampanii: 

Autor: Sandra Małysza

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz